Jdi na obsah Jdi na menu

Ocenění sportovce

25. 3. 2008

ObrazekÚspěšný  závodník mimo jiné řekl. "Několik let se věnuji hobby závodům automobilů do vrchu. V loňské sezoně jsem se zúčastnil prvního ročníku desetidílného seriálu Carbonia Cupu ve třídě upravených závodních automobilů do dvou litrů (E1-2000). Tuto třídu jsem celkově vyhrál," pochlubil se Bělohlávek, který odpovídal na otázky, jak se dopravuje na závody, kolik jezdců se zúčastňuje závodů a s jakým automobilem závody absolvuje. Po předání věcného daru a přání mnoha úspěchů v letošní sezoně, přítomní odměnili plánského sportovce potleskem. Plánští představitelé na své úspěšné sportovce nezapomínají a nejinak tomu bylo i v případě Petra Bělohlávka, kterému se dostalo od starosty města Karla Vrzaly poděkování. Při této příležitosti došlo také  na několik dotazů, z nichž některé vybíráme. Jaké plány má Petr Bělohlávek v tomto roce? Plány jsou přímo závislé na výměně převodovky. Konkurence nespí a už v loňském roce v  naší třídě jela řada jezdců s dobrou technikou, která splňovala požadavky na krušnohorské kopce. Předpokládám letos ještě vyšší zájem o start v seriálu. O to bude obhajoba mnohem těžší a bez jiné převodovky nemožná. S jakým umístěním by byl spokojen manažer, "sponzor" a otec v jedné osobě? Pochopitelně opět vyhrát třídu E1-2000. První závod je 5. 4. v Žalanech, pak se tam jede ještě během roku třikrát. To je trať, kde měl Petr v loňském roce malou nehodu. Na druhé straně tam zajel druhý čas v absolutním pořadí a ve své třídě byl první. To bylo v první "dlouhé" jízdě, která pak byla  zrušena. Dalo by se říci, že "Oranžádě tahle trať vyhovuje i se stávající převodovkou. Na "horských" tratích, které se jedou také několikráte za rok, však na soupeře se stávající technikou nestačíme. Budeme se snažit, to vyřešit do začátku května. Věřím, že se nám to povede a soupeře pořádně proženeme a to nejen ve třídě. (Tachovský deník dne 8.2.2008 -  kráceno)